Urząd Gminy w Nadarzynie

W naszej Gminie wiele uwagi poświęcamy na kwestie ekologiczne. Chcemy być EKO i chcemy tej postawy uczyć naszych najmłodszych mieszkańców. Mamy bardzo dobrą gospodarkę odpadami, realizujemy również projekty, które służą ochronie środowiska.

Gmina Nadarzyn jest atrakcyjna dla miłośników ekologii. W jej północnej i północno-wschodniej części znajdują się tereny leśne i łąkowe, które stanowią element pierścienia terenów otwartych, biologicznie czynnych, o dużym potencjale biotycznym, okalających aglomerację warszawską. Na terenie Gminy Nadarzyn znajduje się ciąg ekologiczny o znaczeniu regionalnym. Przebiega on przez lasy ochronne Wolicy. Wiąże dolinę Wisły z Rynną Brwinowską i dalej przez system wodny rzeki Utraty z Puszczą Kampinowską.

Na terenie Gminy znajduje się 39 obiektów przyrodniczych podlegających ochronie prawnej oraz zabytkowe parki w miejscowościach Młochów i Rozalin.

Informacje dotyczące Uchwały antysmogowej

Informacja w sprawie zakazu spalania liści na posesjach

Banery

Stopka

Autorskie prawa majątkowe do zdjęć i artykułów umieszczonych na niniejszej stronie przysługują Gminie Nadarzyn.
Nie mogą być one rozpowszechniane ani powielane w żadnej formie bez jej zgody.
Deklaracja Dostępności

Projekt i wykonanie | extranet
powered by netadmin 7.25

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.