Urząd Gminy w Nadarzynie

  • Budynek NOK
  • Orkiestra OSP Nadarzyn

Nasza gmina jest przyjazna rozwojowi kultury na wielu płaszczyznach. Nasz Nadarzyński Ośrodek Kultury to prężnie funkcjonująca instytucja, która prowadzi działalność w kilku obszarach.

Nadarzyński Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury, od 2002 roku mieści się w zabytkowym budynku przy Placu Poniatowskiego 42.

Gmina Nadarzyn ma również perłę w koronie w obszarze kultury, a ściślej mówiąc muzyki. Chodzi o powstałą w  1998 r. Strażacką Orkiestrę Dętą OSP Nadarzyn. Jest to nasza duma i chwała, zespół koncertował w wielu miejscach w kraju i zagranicą.

W naszej gminie prężnie działa Dziecięca Formacja Tańca Nowoczesnego, Zespół Tańca Współczesnego, Koło Plastyczne „Akademia Tęczowa”, kółko teatralne dla dzieci oraz kółko recytatorskie dla młodzieży. W okresie ferii zimowych i wakacji Nadarzyński Ośrodek Kultury organizuje dla dzieci wypoczynek na zimowiskach i półkoloniach w – działających na terenie Gminy – świetlicach oraz na koloniach w ciekawych zakątkach kraju.

W Nadarzynie działa również prężnie Biblioteka. Organizuje różnorodne imprezy: konkursy, spotkania autorskie, zajęcia dla seniorów. Placówka w ramach Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej gromadzi fotografie oraz dokumenty związane z regionem. Czytelnicy mają możliwość korzystania z katalogu online oraz z Mazowieckiego Systemu Informacji Bibliotecznej. Z myślą o potrzebach mieszkańców, placówka świadczy usługi reprograficzne. Biblioteka ściśle współpracuje z władzami samorządowymi, placówkami oświatowymi oraz fundacjami, np. Fundacją Orange.

W naszej miejscowości raz po raz odbywają się ciekawe wydarzenia kulturalne, wspieramy je i w wielu przypadkach jesteśmy ich pomysłodawcą.

Banery

Stopka

Autorskie prawa majątkowe do zdjęć i artykułów umieszczonych na niniejszej stronie przysługują Gminie Nadarzyn.
Nie mogą być one rozpowszechniane ani powielane w żadnej formie bez jej zgody.
Deklaracja Dostępności

Projekt i wykonanie | extranet
powered by netadmin 7.25

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.