Urząd Gminy w Nadarzynie

Zapraszamy do współpracy wszystkie osoby opiekujące się kotami wolno żyjącymi na terenie Gminy Nadarzyn.

Zapewniamy suchą karmę, ciepłe budki na zimę, pomagamy w odłowieniu oraz finansujemy zabiegi sterylizacji/kastracji kotów wolno żyjących. 

Aby zostać opiekunem społecznym kota wolno żyjącego, wystarczy zgłosić się do Straży Gminnej w Nadarzynie lub skontaktować się z nr tel. 501 804 797.

"Koty wolno żyjące nie są kotami bezdomnymi i zgodnie z art. 21 u.o.z. stanowią dobro ogólnonarodowe i powinny mieć zapewnione warunki rozwoju i swobodnego bytu".
Najprościej rzecz ujmując – oznacza to, że koty wolno żyjące mogą bytować w miejscu, w którym bytuje kocia populacja i nie mogą być przeganiane, wyłapywane, wywożone, ani przesiedlane.

Kocięta powinny przebywać z mamą minimum 12 tygodni.
Zbyt szybkie zabranie ich od matki, może prowadzić do choroby sierocej, spadku odporności i dużego ryzyka zachorowalności, zachowań odbieranych jako agresywne, nadmiernej lękliwości i innych problemów behawioralnych.

Często kotka mimo, że karmi jeszcze swoje kocięta, jest już w kolejnej ciąży.
Ciąża u kotki trwa średnio 65 dni, dlatego tak ważne jest aby, kiedy kocięta osiągną wiek 12 tygodni i staną się samodzielne, odłowić i wysterylizować kotkę, zanim pojawią się na świecie kolejne niechciane, kocie maluchy.

  • PLAKAT KOTY

Banery

Stopka

Autorskie prawa majątkowe do zdjęć i artykułów umieszczonych na niniejszej stronie przysługują Gminie Nadarzyn.
Nie mogą być one rozpowszechniane ani powielane w żadnej formie bez jej zgody.
Deklaracja Dostępności

Projekt i wykonanie | extranet
powered by netadmin 7.25

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.