Urząd Gminy w Nadarzynie

Adres: ul. Mazowiecka 3; 05-831 Młochów; tel.: (22) 729 91 99

Naczelnik: Jan Jarzyński

Prezes: Zbigniew Rynkal

  • -

W 1947 roku powstała Ochotnicza Straż Pożarna w Młochowie. Potrzeba istnienia straży pożarnej w Młochowie wybuchła spontanicznie, a inicjatywa była żywiołowa. Początkowo skupiała zaledwie kilkunastu ochotników, a jej wyposażenie było bardzo skromne. Intensywny rozwój OSP w Młochowie rozpoczął się dopiero w latach 50-tych. W latach 80-tych wybudowana została obecna remiza, przy dużym zaangażowaniu mieszkańców, którzy zebrali fundusze na fundamenty i sami je wykonali. W 1982 roku miejscowe społeczeństwo ufundowało jednostce pierwszy sztandar. Wtedy też jednostka otrzymała pierwszy, typowy samochód strażacki. Obecnie podobnie jak OSP w Nadarzynie należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W roku 2007 przypada 60 rocznica powstania OSP Młochów.

  • -

60 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Młochowie

W niedzielę, 17 czerwca, w Młochowie miały miejsce uroczyste obchody Jubileuszu 60-lecia powstania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. (Kliknij na okładce, aby przeczytać artykuł).

Historia Ochotniczej Straży Pożarnej w Młochowie (Kliknij)

Banery

Stopka

Autorskie prawa majątkowe do zdjęć i artykułów umieszczonych na niniejszej stronie przysługują Gminie Nadarzyn.
Nie mogą być one rozpowszechniane ani powielane w żadnej formie bez jej zgody.
Deklaracja Dostępności

Projekt i wykonanie | extranet
powered by netadmin 7.25

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.