www.promocja.nadarzyn.pl

:: 1% na Twój Klub Sportowy
Wiadomość dodana przez: Justyna (2013-01-09 08:59:03)

Fundacja Partnerstwo serdecznie zaprasza do współpracy wszystkie osoby, które chciałyby włączyć się w realizowaną przez nas misję upowszechniania sportu w Polsce. Naszym celem jest popularyzacja wszystkich rodzajów sportu, dlatego też zachęcamy Państwa do współpracy, dzięki której Klub Sportowy GLKS NADARZYN pozyska środki finansowe na rozwój fizyczny naszej młodzieży. Szczegóły w czytaj więcej.

1% DLA GLKS NADARZYN

JAK TO SIĘ ROBI?

W 2007 roku zaczęły obowiązywać nowe przepisy dotyczące przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych dla organizacji pożytku publicznego. Prezentujemy podstawowe zasady.

Kto może przekazać 1% podatku organizacjom?

1. Podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych.

2. Podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.

3. Podatnicy podatku liniowego.

4. Podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej 19% stawki podatku.

5. Podatnicy uzyskujący dochody kapitałowe, w tym z giełdy.

Jak przekazać 1% podatku organizacji pożytku publicznego?

1. Wybrać organizację pożytku publicznego, której chcemy przekazać 1%. W tym wypadku jest to FUNDACJA PARTNERSTWO - organizacja pożytku publicznego działająca od 2004 roku.

2. Wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT-36, PIT-37, PIT-28, PIT-36L, PIT-38. 3. Po wyliczeniu ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w ostatnich rubrykach zeznania podatkowego wpisujemy nazwę:

FUNDACJA PARTNERSTWO oraz numer KRS 0000197334

1. Wpisujemy także kwotę , którą chcemy przekazać na FUNDACJĘ PARTNERSTWO, nie może ona jednak przekraczać 1% podatku należnego wynikającego z zeznania podatkowego (po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół (art. 45 ust 5c ustawy o pdpf). Pieniądze (1% podatku należnego) na konto naszej organizacji przekaże urząd skarbowy w terminie do 3 miesięcy. Z wyliczonej kwoty potrącone zostaną koszty przelewu.

Podatnik, który chciałby aby 1% podatku trafił na rzecz określonego klubu sportowego proszony jest o wpisanie w rubryce "CEL SZCZEGÓŁOWY 1%" - NAZWĘ KLUBU SPORTOWEGO – czyli GLKS NADARZYN

UWAGA: 1% można przekazać tylko w zeznaniach podatkowych złożonych w terminie (art. 45 ust.5f ustawy o pdpf).

DODATKOWO MOŻNA WSPOMÓC DZIAŁANIA FUNDACJI PARTNERSTWO POPRZEZ ZŁOŻENIE DATKÓW ZA POMOCĄ PRZEKAZU POCZTOWEGO LUB PRZELEWU BANKOWEGO NA NASTĘPUJĄCY RACHUNEK:

FUNDACJA PARTNERSTWO 01-424 WARSZAWA Al. Prymasa Tysiąclecia 76F Numer rachunku bankowego: 47 1060 0076 0000 3260 0047 8738

DZIĘKUJEMY ZA ZAINTERESOWANIE AKCJĄ! PRZY CIĄGLE ZMNIEJSZAJĄCYCH SIĘ NAKŁADACH PAŃSTWA NA SPORT KAŻDA ZŁOTÓWKA JEST BARDZO CENNA!

Fundacja Partnerstwo i Zarząd GLKS Nadarzyn
adres tej wiadomości: www.nadarzyn.pl/news.php?id=2756