www.promocja.nadarzyn.pl

:: „Ziemia Chełmońskiego oczami dzieci - warsztaty”
Wiadomość dodana przez: Justyna (2012-07-31 14:47:21)

Gminne Ognisko Dziecięco-Młodzieżowe „Tęcza” w ostatnim czasie aplikowało do trzech projektów, z których dwa uzyskały dotacje. Projekt „Ziemia Chełmońskiego oczami dzieci - warsztaty” realizowany będzie na przełomie lata i jesieni 2013 roku, potrwa 3 miesiące, uzyskana kwota dofinansowania ze Stowarzyszenia LGD „Ziemia Chełmońskiego” wynosi 25 000 zł, koszt całkowity projektu to 37 000 zł.

Krystyna Masłowska

- Dyrektor GODM "Tęcza"

W ramach projektu planujemy zorganizować warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży, dzięki którym będą mogły rozwijać zainteresowania kulturą i pięknem własnego regionu. Na prowadzonych warsztatach wychowankowie poznają krótką historię fotografii, będą zdobywać i rozwijać umiejętności posługiwania się aparatem fotograficznym, samodzielnie wykonywać zdjęcia cyfrowe, będą wykorzystywać komputer w inny niż na co dzień sposób, a mianowicie poznawać metody archiwizacji i obrabiania zdjęć.

Zajęcia w plenerze będą się odbywać na terenach gmin: Grodzisk Mazowiecki, Mszczonów, Radziejowice, Żabia Wola, Sochaczew, Nadarzyn, na których dzieci i młodzież poznają nieznane dla nich dotąd zabytki, wyjątkowe miejsca oraz osoby związane z historią i sztuką naszego regionu.

W trakcie każdej z wycieczek dzieci i młodzież oprócz zaznajamiania się z historią i zabytkami swojego regionu będą uczyć się fotografowania obiektów i krajobrazu.

Jedną z wielu korzyści tego projektu będzie zwrócenie uwagi środowiska lokalnego, w tym rodziców naszych wychowanków, na Ognisko jako nie tylko miejsce, w którym dzieci odrabiają lekcje i uczestniczą w codziennych zajęciach, ale także jako instytucję podnoszącą możliwości rozwijania zainteresowań poprzez działania kulturotwórcze.

Krystyna Masłowska - Dyrektor GODM "Tęcza"
adres tej wiadomości: www.nadarzyn.pl/news.php?id=2486