Urząd Gminy w Nadarzynie

  • -
    Fragment wiersza anonimowego Czytelnika "Polscy bandyci" opublikowanego na stronie:
    http://niepoprawni.pl/blog/452/polscy-bandyci

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” - CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!!

Przez cały okres PRL-u ówczesne władze starały się wymazać z pamięci narodu sylwetki „Żołnierzy Wyklętych”. „Niezłomnych” patriotów walczących najpierw z niemieckim okupantem a później z „czerwoną zarazą” prześladowano, więziono i mordowano bez skrupułów. Ich pamięć znieważana była przez całe dziesięciolecia, nazywano ich „polskimi bandytami” i „reakcyjnym podziemiem”. Jednak wspomnień o ich bohaterstwie, heroicznej walce o wolność Polski i tragicznych losach nie udało się zakłamać i wypaczyć.

Od 2011 roku w dniu 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto to zawdzięczamy dwóm prezydentom RP. Inicjatywę jego uchwalenia podjął w 2010 roku Prezydent Lech Kaczyński uzasadniając, że:

„(…) jest wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji patriotycznych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny(…).

Po śmierci prezydenta Kaczyńskiego projekt podtrzymał prezydent Bronisław Komorowski, który ostatecznie w dniu 9 lutego 2011 roku podpisał ustawę (Dziennik Ustaw Nr 32, poz. 160 z 15 lutego 2011 roku).

Na uczczenie Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” wybrano 1 dzień marca. Tego dnia w 1951 roku w więzieniu mokotowskim komuniści strzałem w tył głowy zamordowali siedmiu członków IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”: ppłk Łukasza Cieplińskiego, mjr Mieczysława Kawalca, kpt. Józefa Batorego, mjr Adama Lazarowicza, kpt. Franciszka Błażeja, por. Karola Chmiela i kpt. Józefa Rzepkę. Ostatnich ogólnopolskich koordynatorów „Walki o Wolność i Niezawisłość Polski z nową sowiecką okupacją”.

Wieczorem skazańcy byli kolejno podprowadzani na miejsce kaźni. Kat strzelał im w tył głowy. Ciał zamordowanych nie wydano ich rodzinom.

Ostatni członek ruchu oporu – Józef Franczak ps. „Lalek” z oddziału „Uskoka” kpt. Zdzisława Brońskiego zginął w obławie pod Piaskami (woj. lubelskie) 21 października 1963 roku.

Pierwszy raz określenia „żołnierze wyklęci” użyto w tytule wystawy „Żołnierze Wyklęci – antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 r.”, organizowanej przez Ligę Republikańską na Uniwersytecie Warszawskim.

Określenie to odwołuje się do treści listu, jaki otrzymała wdowa po jednym z żołnierzy podziemia. Dowódca jednostki wojskowej informuje w nim kobietę o wykonaniu wyroku śmierci na jej mężu. W treści powiadomienia napisał między innymi:

„(…) wieczna hańba i nienawiść naszych żołnierzy i oficerów towarzyszy mu i poza grób. Każdy, kto czuje w sobie polską krew, przeklina go – niech więc wyrzeknie się go własna jego żona i dziecko.

Później termin „żołnierze wyklęci” upowszechnił Jerzy Ślaski, nadając swojej książce taki właśnie tytuł.

W tym roku po raz piąty obchodzili będziemy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji na terenie całego kraju odbywają się imprezy mające uczcić pamięć „Niezłomnych żołnierzy”.

"Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

1 marca w 81 polskich miastach wystartuje kolejna edycja projektu tropemwilczym.pl! W tym roku ku pamięci Żołnierzy Wyklętych pobiegnie ponad 20 tys. osób. "Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” będzie też największą imprezą masową towarzyszącą obchodom "Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych".

"Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Powiecie Pruszkowskim

W sobotę, 28 lutego rozpoczną się w Pruszkowie dwudniowe obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W programie m.in. wykład, maraton filmowy i inscenizacja historyczna.

Również 28 lutego 2015 r. w siedzibie Muzeum Dulag 121 odbędzie się wykład prof. dr. hab. Jana Żaryna oraz maraton filmów poświęconych „Żołnierzom Wyklętym”.

Szczegółowy program obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” na stronie Powiatu Pruszkowskiego:

http://www.powiat.pruszkow.pl/index.php?cmd=wydarzenia&opt=pokaz&id=1302

oraz na stronie Muzeum Dulag 121:

http://www.dulag121.pl/index.php?cmd=aktualnosci&opt=pokaz&id=359

  • autor: Joanna Czarnecka, data: 2015-02-27

Informacja dot. wniosków o podłączenie do gminnej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej

Referat Inwestycji informuje, że z dniem 2 marca br. wnioski o podłączenie do gminnej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej należy składać do Przedsiębiorstwa Komunalnego Nadarzyn sp. z o.o. ul. Graniczna 4, 05-830 Nadarzyn.

Wszystkie złożone wnioski do urzędu zostaną przekazane do Przedsiębiorstwa Komunalnego Nadarzyn.

Referat Inwestycji

  • autor: Joanna Czarnecka, data: 2015-02-27

Sukces uczniów szkoły Podstawowej w Ruścu

20 lutego 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Ruścu wzięli udział w uroczystych obchodach Dnia Języka Ojczystego zorganizowanych przez Gimnazjum im. Prymasa Tysiąclecia w Raszynie. Pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego – Anny Kubik dzieci napisały niezwykle interesujące opowiadania, wykonały piękne ilustracje przedstawiające bohaterów ulubionych książek, przygotowały kunsztowne przemówienia oraz utwory do recytacji, a także zdobyły rozległą wiedzę o literaturze fantastycznej.

Niebywały talent oraz ogromne zaangażowanie naszych uczniów wzbudziły uznanie jury, co znalazło odzwierciedlenie w przyznanych nagrodach. W konkursie plastycznym I miejsce zajęła Amanda Chrostek, a wyróżnienia otrzymały Zuzanna Posadzy i Martyna Brzezińska. W zmaganiach krasomówczych swoją piękną wymową oraz profesjonalnym ujęciem tematu jury i zgromadzoną publiczność zachwyciły Kinga Konarska i Matylda Konarska, które zajęły I i II miejsce. Konkurs recytatorski wygrała Aleksandra Kotarska, a II miejsce zdobyła Julia Perendyk. Natomiast w zmaganiach literackich Antonia Dośpiał uzyskała II miejsce, a Artur Króliczek otrzymał wyróżnienie.

Podczas uroczystości uczniowie spotkali się z miłym przyjęciem ze strony organizatorów, którzy zadbali o wspaniałą atmosferę oraz słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników.

Anna Kubik
nauczyciel SP Rusiec

 

  • autor: Monika Kosakowska, data: 2015-02-26

PGE – Rejon Energetyczny Jeziorna: planowane wyłączenia prądu

PGE – Rejon Energetyczny Jeziorna informuje, że planowane są przerwy w dostawie prądu w Gminie Nadarzyn:
- 24 lutego 2015 r. Szamoty, ul. Nadarzyńska, Kozaków-w godz. 8.00-15.00;
- 25 lutego 2015 r. Rozalin, ul. Młochowskiej od nr 85 do nr 107-w godz. 9.00-17.00.

informacje o przerwach w dostawie prądu na bieżąco: http://www.warszawa.pgedystrybucja.pl/index.php?pid=248

  • autor: Monika Kosakowska, data: 2015-02-23
  • fot. arch. Muzeum Dulag 121

Muzeum Dulag 121 zaprasza

Muzeum Dulag 121 zaprasza na spotkanie z cyklu „Karty Historii” organizowane w ramach Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Powiecie Pruszkowskim pod patronatem Zdzisława Sipiery Starosty Pruszkowskiego. 28 lutego 2015 r. w siedzibie Muzeum odbędzie się wykład prof. dr. hab. Jana Żaryna oraz maraton filmów poświęconych Żołnierzom Wyklętym.

Program:
Godz. 12:00 – 13:30

„Żołnierze Niezłomni – czyli kolejne niezwykłe pokolenie Polaków” – wykład prof. dr hab. Jana Żaryna.

Jan Żaryn, profesor doktor habilitowany, pracownik IPN, historyk, wychowawca, nauczyciel akademicki, publicysta, działacz społeczno-katolicki i polityczny. Specjalizuje się w dziejach najnowszych Polski, a szczególnie historii politycznej: Kościoła katolickiego w XX wieku, dziejami obozu narodowego i chadeckiego, polityczną emigracją po 1945 roku oraz stosunkami polsko-żydowskimi w XX wieku. Autor m.in. książki Kościół a władza w Polsce. 1945–1950.

Godz. 13:30 – 17:00
Maraton filmowy:

Elegia na śmierć „Roja” – reż. Jerzy Zalewski (30 minut)
Film poświęcony postaci Mieczysława Dziemieszkiewicza „Roja”, młodego żołnierza Narodowego Zjednoczenia Wojskowego (NZW) z północnego Mazowsza. „Roj” miał 20 lat, gdy objął dowództwo nad oddziałem partyzanckim, a 26 lat, gdy 13 kwietnia 1951 r., zginął razem ze swoim towarzyszem broni Bronisławem Gniazdowskim „Mazurem” w walce z funkcjonariuszami Urzędu Bezpieczeństwa
i jednostkami Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego (KBW). Żołnierze z jego oddziału walczyli jeszcze do października 1951 r.

Żołnierze wyklęci – Fundacja Filmowa AK (55 minut)
Film przedstawia zakres i skalę funkcjonowania podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, i jego oddziałów partyzanckich na ziemiach polskich od momentu wkroczenia Sowietów na ziemie polskie w styczniu 1944 r. aż do śmierci w walce z SB i ZOMO ostatniego Żołnierza Wyklętego, Józefa Franczaka „Lalusia” w październiku 1963 roku.

Kwatera „ Ł” – reż. A. Gołębiowski (45 min.)
Film Kwatera „Ł” opowiada o pracy zespołu ekshumacyjnego odkrywającego prawdę  o komunistycznych mordach w pierwszym dziesięcioleciu PRL- u (w lata 1948 - 1952). Ekipa młodych naukowców (archeologów, antropologów, lekarzy sądowych) w lecie 2012 na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie wydobywała z ziemi szczątki żołnierzy i działaczy podziemia antykomunistycznego w Polsce.

Dzieci kwatery „Ł” – reż. A. Gołębiowski (51 min.)
Dokument stanowi kontynuację wyróżnionego wieloma nagrodami filmu dokumentalnego        Kwatery „Ł" z 2013 roku. Przedstawia przejmujące opowieści dzieci i wnuków bohaterów polskiego podziemia, pomordowanych i skrycie grzebanych na Cmentarzu Powązkowskim.
 

Pani Weronika i jej chłopcy - reż. A. Pilarczyk (40 minut).
Film opowiada o żyjących jeszcze żołnierzach Armii Krajowej, którzy pozostali na ziemi Nowogródzkiej. Wszyscy przeszli przez sowieckie łagry. Pani Weronika Sebastianowicz, prezes Związku Żołnierzy Armii krajowej na Białorusi opowiada o ich dzisiejszym codziennym życiu, które jest walką o zachowanie polskości na Kresach. Co roku dzięki wsparciu Stowarzyszenia Odra-Niemen      z Wrocławia, przybywają do Polski, aby spędzić kilkanaście dni w Ojczyźnie, której pozostali wierni,     a która ich zostawiła.

Informujemy także o programie drugiego dnia obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Powiecie Pruszkowskim.

1 marca 2015 (niedziela)

Godz. 11:15 – 12:10  
Msza Święta w intencji „Żołnierzy Wyklętych” -  Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP    w Pruszkowie na Żbikowie

Godz. 12:30 – 13:00 
Otwarcie obchodów i uroczysty Apel Poległych - Błonia za kościołem parafialnym w Pruszkowie   na Żbikowie

Godz. 13:00 – 13:50 
Inscenizacje historyczne:  „Żołnierze Wyklęci” i  „Inka” w wykonaniu Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego

Godz. 14:00 – 15:30
- Pokaz samochodów z czasów II wojny światowej
- Diorama obozu partyzanckiego i ogniskona terenie obozu
- Prezentacja umundurowania i uzbrojenia
- Kiermasz - stoiska promocyjne, informacyjne i gastronomiczne oraz stoiska z pamiątkami historycznymi.
- Projekcje spotów informacyjno-historycznych na telebimów
16:00  Zakończenie obchodów

Organizatorzy i partnerzy:
Powiat Pruszkowski, Muzeum Dulag 121, Niepodległa Polska, Pruszkowskie Stowarzyszenie Patriotyczne, Stowarzyszenie Narodowy Pruszków oraz Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne.

Muzeum Dulag 121

 

  • autor: Monika Kosakowska, data: 2015-02-20

Mini piłka siatkowa – Mistrzostwa Powiatu

W dniu 18 lutego br. w hali przy Szkole Podstawowej w Nadarzynie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pruszkowskiego w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców.
Wyniki:
- Dziewczęta:
1 m. SP Łady,
2 m. SP Nowa Wieś,
3 m. SP Nadarzyn

- Chłopcy:
1m. SP Nadarzyn,
2 m. SP Michałowice,
3 m. SP nr 9 Pruszków,
4 m. SP Raszyn....
Chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Nadarzynie będą reprezentować Powiat Pruszkowski w zawodach na wyższym szczeblu.

  • -
  • -
  • -

Mówili o nas...Pozytywna Gmina

Zachęcamy do obejrzenia materiału dotyczącego teledysku promującego społeczność Gminy Nadarzyn(https://www.youtube.com/watch?v=QXPHwDyYEa4&feature=youtu.be) w ostatnim czasie informacja o clipie ukazała się w programie Wieści z Mazowsza na TVP Warszawa(http://www.tvp.pl/warszawa/magazyny/wiesci-z-mazowsza), a także w Pulsie Polski na TVP INFO (http://www.tvp.info/18622403/17022015-2115).  Zapraszamy !

  • -

Komunikat Agencji Rynku Rolnego

Agencja Rynku Rolnego informuje, iż na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10 lutego 2015 r. uruchamia kolejną II turę mechanizmu WPR  „Dalszego tymczasowego wsparcia producentów owoców i warzyw  - (Dow II)”.

Jest to już III transza wypłat dla producentów owoców i warzyw poszkodowanych przez embargo rosyjskie.

Od dnia 16 lutego 2015 r. producenci zainteresowani wsparciem mogą składać, do właściwego  ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego, powiadomienie – na udostępnionym poniżej formularzu :

„Powiadomienie dot. RDK_1031/2014 bezpłatna dystrybucja / inne przeznaczenie, Dow II 

Czynności wycofania produktów realizowane w ramach tego mechanizmu muszą zostać zrealizowane do dnia 30 czerwca 2015 r.

Więcej informacji w  Warunkach uczestnictwa w mechanizmie dalsze tymczasowe wsparcie producentów owoców i warzyw (operacje przeprowadzone w okresie od 16 lutego 2015 r. do 30 czerwca 2015 r.)”

więcej: http://www.arr.gov.pl/ 

Oświetlenie

Ogłoszono przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Nadarzyn. Latarnie mają pojawić się na ulicach: w Urzucie (ul. Echa Leśne, Baletowa) w Szamotach (ul. Sportowa), w Kajetanach (ul. Klonowa), w Młochowie (ul. Dworkowa, Myśliwska, Wiejska, Naturalna, Willowa), w Rozalinie (ul. Kawalerska, Młochowska, Winogronowa, Kolorowa), w Wolicy (ul. Pastelowa, Ogrodnicza, Przerąbkowska, Sękocińska, Gruntowa, Rzeczna i Wodna), w Ruścu (ul. Środkowa).
Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane ze środków funduszu sołeckiego w ramach budżetu gminy.

Niezbędne informacje na temat przetargu znajdują się na:

http://bip.nadarzyn.pl/redir,przetargi?zamowienie_publiczneID=137
 

  • autor: Monika Kosakowska, data: 2015-02-18

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW W SPRAWIE PRZEBUDOWY S8

W związku z licznymi zgłoszeniami mieszkańców Gminy Nadarzyn na nieprawidłowości w trakcie realizacji inwestycji pn. „budowa drogi ekspresowej S8 od rejonu  węzła „Opacz” na terenie gminy Michałowice ( z wyłączeniem tego  węzła) do węzła ”Paszków” i powiązania z droga krajowa nr 7 do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 721 w miejscowości Magdalenka (wraz z węzłem Paszków” i  ww.  skrzyżowaniem), Gmina Nadarzyn zaprasza na spotkanie  z Kierownikiem Budowy oraz przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad w dniu 25.02.2015 o godz. 17.00 w świetlicy w Wolicy w celu przedstawienia problemów mieszkańców Gminy związanych z realizacją w/w inwestycji.

Referat Inwestycji

  • autor: Monika Kosakowska, data: 2015-02-18

PGE – Rejon Energetyczny Jeziorna: planowane wyłączenia prądu

PGE – Rejon Energetyczny Jeziorna informuje, że 18 lutego 2015 r. planowane są przerwy w dostawie prądu w Gminie Nadarzyn – Kajetany (ul. Łoniewskiego) w godz. 8.00-15.00.

  • autor: Monika Kosakowska, data: 2015-02-17
  • fot. arch. KRUS

„Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki!’’

Konkurs przebiegać będzie we współorganizacji z Dyrekcjami Szkół Podstawowych, zainteresowanymi jednostkami samorządu terytorialnego i udziałem lokalnych mediów.

Celem Konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą w gospodarstwie rolnym a także rozbudzenie i rozwój wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych wśród najmłodszych mieszkańców wsi. W tym roku KRUS zwraca uwagę na bezpieczeństwo pracy przy obsłudze zwierząt gospodarskich.

Na terenie Oddziału Regionalnego KRUS w Warszawie i podległych mu Placówek Terenowych, Konkurs przebiega w 2 etapach: PT KRUS i wojewódzkim. Uczestnikami Konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych klas 0-VI, w dwóch kategoriach wiekowych (I grupa: klasy 0-III, II grupa: klasy IV-VI).

Zgłoszenie udziału szkoły w Konkursie dokonuje szkoła do dnia 10 marca br. do właściwej miejscowo Placówki Terenowej KRUS.

Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, o tematyce związanej z zapobieganiem wypadkom z udziałem zwierząt gospodarskich.

Na laureatów obu etapów konkursu czekają nagrody rzeczowe. Prace plastyczne laureatów trzech pierwszych miejsc etapu wojewódzkiego z każdej kategorii wiekowej niniejszego konkursu wezmą udział w eliminacjach centralnych.

Szczegółowe informacje o organizacji Konkursu można uzyskać w Placówkach Terenowych KRUS oraz w Oddziale Regionalnym KRUS w Warszawie a także na stronach internetowych urzędów gmin.

* w załączeniu Regulamin Konkursu

PT KRUS Piaseczno
ul. Ludowa 7
05-500 Piaseczno
tel. 22 7370030
fax. 22 7375428

 

  • autor: Monika Kosakowska, data: 2015-02-17

I Funny WOM 2015 i Turniej młodzików ....

W ostatni weekend odbyły się zawody I edycji Funny WOM 2015 w Mysiadle i Turniej rankingowy młodzików judo w Lesznowoli. Z całego Mazowsza  na matach o medale i uznanie walczyło ponad 600 dzieci.

W zawodach zaprezentowała się czwórka reprezentantów z  brwinowsko-nadarzyńskich Czerwonych Smoków. Wszyscy dzielnie walczyli. Co w efekcie pozwoliło na uzyskanie dwóch IV miejsc. I pewnie byłoby znacznie więcej, gdyby wszyscy nasi zawodnicy wystartowali w zawodach.

Efekty indywidualnie :
Jarek Witkowski - 4 miejsce, 1 wygrana , dwie przegrane po ciężkich bojach;
Marysia Prejss - 4 miejsce;
Adam Maciak - nie uznaje kompromisów: wygrana rzez ippon i dwie przegrane przez ippon;
Jasiek Kielak - wielkie serce do walki.

Wszystkim gratulujemy serdecznie!


Andrzej Pilipczuk

  • fot. arch. prywatne
  • fot. arch. prywatne
  • fot. arch. prywatne
  • fot. rch. BPGN

PIT - dyżur pracowników URZĘDU SKARBOWEGO

Przypominamy, iż w dniach: 10 marca, 7 kwietnia oraz 21 kwietnia 2015 r. w godz.  10:00—15:00, w Bibliotece Publicznej Gminy Nadarzyn, zorganizowany zostanie bezpłatny dyżur pracownika Urzędu Skarbowego w Pruszkowie.

W tym czasie pracownik Urzędu Skarbowego będzie udzielać wyjaśnień niezbędnych do prawidłowego wypełnienia i złożenia zeznania podatkowego za 2014 rok a także pomagać w  złożeniu zeznania drogą elektroniczną oraz jego wydrukowaniu wraz z urzędowym poświadczeniem odbioru. Do Państwa dyspozycji udostępnione będzie stanowisko komputerowe.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn
Plac Poniatowskiego 42 (wejście od strony Rynku)
tel. 022 729 89  13  

  • autor: Monika Kosakowska, data: 2015-02-16

Informacja

Informujemy mieszkańców o  możliwości wnoszenia uwag i wniosków do projektowanych organizacji ruchu na ul. Starowiejska w Starej Wsi.

Wnioski należy składać w kancelarii Urzędu do dnia 20.02.2015 r.

Referat Inwestycji

  • autor: Monika Kosakowska, data: 2015-02-16

Stara Wieś - ul. Starowiejska

I Gminna Olimpiada Talentów

Zapraszamy 11 marca 2015 r. na I  Gminną Olimpiadę Talentów w Gimnazjum w Nadarzynie.

Masz możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w następujących dziedzinach: 

- Twórczość literacka (wiersze, prace literackie, formy dziennikarskie),

- Fotografia artystyczna i reporterska,

- Ćwiczenia i pokazy sportowe, pokazy zręcznościowe,

więcej informacji: http://www.gimnazjum.nadarzyn.plwww.gimnazjum.nadarzyn.pl w zakładce OGŁOSZENIA oraz w REGULAMINIE poniżej

PISEMNE  ZGŁOSZENIA  W  TERMINIE  DO  27 LUTEGO 2015 r. należy dostarczyć do Sekretariatu Gimnazjum w Nadarzynie ul. Żółwińska 41


 

 

REGULAMIN:

Informacja - rekrutacja do klas I publicznych szkół podstawowych

 Rekrutacja  dzieci  na  rok  szkolny  2015/2016  do klas I  publicznych  szkół podstawowych   na  terenie  Gminy  Nadarzyn   odbywać  się  będzie  w dniach   1-31  marca  2015  roku.

Szczegółowe   informacje  na  ten  temat,  znajdują  się  w  Regulaminach  Rekrutacji, które     wraz  z  załączoną  dokumentacją będą  do  pobrania  przez  rodziców/ prawnych  opiekunów,        ze  stron  internetowych  poszczególnych   placówek oświatowych w ostatnim tygodniu lutego.    ( SP Nadarzyn, SP Rusiec, SP Kostowiec, SP Młochów, SP Wola Krakowianska)

 Rekrutacja do I klasy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Nadarzynie zacznie się w miesiącu kwietniu. Regulamin  harmonogram jak również dokumenty znajdują się na stronie internetowej placówki ( Gimnazjum)

 

Maria Jaworska

samodzielne stanowisko ds. oświaty

tel. 22 729 81 85 w. 190

 

  • autor: Monika Kosakowska, data: 2015-02-16

Finały w mini piłce siatkowej szkół podstawowych w Gminie Nadarzyn

10 lutego 2015 roku w Szkole Podstawowej w Nadarzynie rozegrano finały Gminy Nadarzyn w mini piłce siatkowej szkół podstawowych.
W kategorii dziewcząt:
I msc – SP Nadarzyn
II msc – SP Wola Krakowiańska
III msc – SP Rusiec...
IV msc - SP Kostowiec
V msc – SP Młochów

W kategorii chłopców:
I msc – SP Nadarzyn
II msc – SP Młochów
III msc – SP Rusiec
IV msc – SP Wola Krakowiańska
V msc – SP Kostowiec
Dziewczęta i chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Nadarzynie będą reprezentować Gminę Nadarzyn w mistrzostwach powiatu pruszkowskiego , które odbędą się również w nadarzyńskiej szkole podstawowej. Gratulujemy uczniom Szkoły Podstawowej w Nadarzynie i życzymy dalszych sukcesów.

Wiesław Iwaniuk - koordynator sportu

Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn

  • autor: Monika Kosakowska, data: 2015-02-12
  • fot. arch. BPGN

SZKOLENIE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW - nowe fundusze unijne

13 LUTEGO 2015 roku od godz. 09.00 w Warszawie, Aleje Jerozolimskie 65/79 (budynek Hotelu Marriott) odbędzie się BEZPŁATNE jednodniowe seminarium pt.: "Inwestycja w przyszłość - Fundusze Europejskie na lata 2014-2020" dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

W celu zgłoszenia chęci uczestnictwa prosimy o wypełnienie formularza, znajdującego się w załączniku uzupełniając wszystkie wymagane pozycje i wysłanie go na adres e-mail: katarzyna.chrzan@fin-sa.pl.

 

 

Plik do pobrania:

SPGZOZ- Nadarzyn

W dniu 18. 03. 2015 r. istnieje możliwość badania w SPG ZOZ - Nadarzyn od godz. 14.00 - SPRAWDŹ CZY NIE GROZI CI OSTEOPOROZA. Koszt badania 35 zł.
Wykonaj badanie densytometryczne aby dokładnie określić skład kości z uwzględnieniem wszelkiego rodzaju ubytków. Będzie to podstawą do ewentualnego określenia stanu choroby i określenia leczenia. 

Zapisy w rejestracji tel. 22 739 48 40

  • autor: Monika Kosakowska, data: 2015-02-12

SPGZOZ - Młochów

W dniu 18.03.2015r. w SPG ZOZ w Młochowie odbędą się badania:
USG Doppler kończyn dolnych- żyły głębokie i powierzchniowe- 55 zł
USG Doppler kończyn dolnych- drożność tętnic- 55 zł
USG Doppler tętnic szyjnych, kręgowych- 55 zł
USG tarczycy- 49 zł
USG stawów- 49 zł
USG piersi - 49 zł
Echo serca- 59 zł
USG zatok - 35 zł
Komputerowe badanie kręgosłupa- 39 zł

Więcej informacji o promocjach w przypadku kilku badań USG oraz zapisy w REJESTRACJI  
pod numerem tel. 22 729 91 46

  • autor: Monika Kosakowska, data: 2015-02-12
  • fot. arch. SPGZOZ

SPGZOZ - informacja

Aktualny grafik godzin przyjęć lekarzy dostępny on-line  na ekranie Twojego telefonu:
spgzoz.solphea.pl
mlochow.solphea.pl

  • autor: Monika Kosakowska, data: 2015-02-12

Kontakt z Radą Gminy Nadarzyna - informacja

Przypominamy, że kontakt z Radnymi Gminy Nadarzyn zgodnie z przyjętą od lat formą odbywa się za pośrednictwem Biura Rady Gminy. Z radnymi można skontaktować się  telefonicznie lub umówić się na spotkanie po wcześniejszym uzgodnieniu. Istnieje też możliwość kontaktu mailowego: rada@nadarzyn.pl; telefon do Biura Rady: 22 729 81 94 wew. 176 lub 179 oraz Przewodniczącej Rady Gminy: 502 439 485. Szczegółowe informacje o pracy Rady, podejmowanych uchwałach  znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej (http://bip.nadarzyn.pl/23,organy.html) oraz na stronie www.nadarzyn.pl w zakładce Rada Gminy Nadarzyn (http://www.nadarzyn.pl/320,rada-gminy.html). Ponadto przyjęcia interesantów w biurze Rady Gminy przez Przewodniczącą Rady Gminy odbywają się w poniedziałki od godziny 16.00 do godz. 17.00 po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu się pod w/w numery telefonów.

 

  • autor: Monika Kosakowska, data: 2015-02-11

UWAGA PRZEDSIĘBIORCY - nabór do 17 lutego br. na modernizację sieci cieplnych

Nabór propozycji projektów komplementarnych do ujęcia w Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego 2014-2020+

W związku z realizacją zapisów Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, zaakceptowanego przez Komisję Europejską w dniu 16 grudnia 2014 r., Miasto Stołeczne Warszawa jako lider Porozumienia gmin Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego o współpracy w zakresie realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w perspektywie finansowej UE 2014-2020 otwiera nabór propozycji projektów komplementarnych do ujęcia w Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego 2014-2020+.

Nabór jest prowadzony wyłącznie w zakresie projektów kwalifikujących się do wsparcia w ramach Osi Priorytetowej I: Zmniejszenie emisyjności gospodarki Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 dla następujących Priorytetów Inwestycyjnych:

4.V. Promowanie strategii niskoemisyjnych dla wszystkich rodzajów terytoriów, w szczególności dla obszarów miejskich, w tym wspieranie zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej i działań adaptacyjnych mających oddziaływanie łagodzące na zmiany klimatu;

4.VI. Promowanie wykorzystywania wysokosprawnej kogeneracji ciepła i energii elektrycznej w oparciu o zapotrzebowanie na ciepło użytkowe.

Umieszczenie propozycji projektu w Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego 2014-2020+ nie oznacza zagwarantowania dofinansowania w ramach w/w Programu.

Warunkiem koniecznym do dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 dla projektów z Priorytetu Inwestycyjnego 4.V. Promowanie strategii niskoemisyjnych dla wszystkich rodzajów terytoriów, w szczególności dla obszarów miejskich, w tym wspieranie zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej i działań adaptacyjnych mających oddziaływanie łagodzące na zmiany klimatu będzie ich ujęcie w ramach właściwych terytorialnie planów gospodarki niskoemisyjnej.

Poniżej zostają określone ramy naboru propozycji zgłoszeń:

1)Nabór jest prowadzony w terminie do dnia 17 lutego br.

2)Nabór dotyczy propozycji projektów zlokalizowanych w Warszawskim Obszarze Funkcjonalnym, obejmującym 40 gmin Porozumienia gmin Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego o współpracy w zakresie realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w perspektywie finansowej UE 2014-2020, w skład którego wchodzą: m.st. Warszawa, Gmina Błonie, Gmina Brwinów, Gmina Czosnów, Gmina Góra Kalwaria, Gmina Grodzisk Mazowiecki, Gmina Halinów, Gmina Izabelin, Gmina Jabłonna, Gmina Jaktorów, Miasto Józefów, Gmina Karczew, Gmina Kobyłka, Gmina Konstancin-Jeziorna, Gmina Miejska Legionowo, Gmina Leszno, Gmina Lesznowola, Gmina Łomianki, Miasto Marki, Gmina Michałowice, Miasto Milanówek, Gmina Nadarzyn, Gmina Nieporęt, Gmina Nowy Dwór Mazowiecki, Miasto Otwock, Gmina Ożarów Mazowiecki, Gmina Piaseczno, Miasto Piastów, Miasto Podkowa Leśna, Miasto Pruszków, Gmina Radzymin, Gmina Raszyn, Gmina Stare Babice, Miasto Sulejówek, Gmina Wiązowna, Gmina Wieliszew, Gmina Wołomin, Miasto Ząbki, Miasto Zielonka, Miasto Żyrardów.

3)Propozycje projektów muszą zostać zgłoszone przez potencjalnych Beneficjentów na wzorze formularza, dostępnego na stronie: http://omw.um.warszawa.pl.

4)Wypełniony formularz, podpisany przez osobę uprawnioną do reprezentowania Beneficjenta, należy przesłać w wersji papierowej na adres:

Urząd m.st. Warszawy
Biuro Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego
Plac Defilad 1, XIX piętro, pok. 1904
00-901 Warszawa

oraz w wersji elektronicznej na adres psajnog@um.warszawa.pl w określonym terminie naboru.

5)Uprawnieni wnioskodawcy:

W ramach Priorytetu Inwestycyjnego 4.V. Promowanie strategii niskoemisyjnych dla wszystkich rodzajów terytoriów, w szczególności dla obszarów miejskich, w tym wspieranie zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej i działań adaptacyjnych mających oddziaływanie łagodzące na zmiany klimatu:

jednostki samorządu terytorialnego (w tym ich związki i porozumienia) oraz działające w ich imieniu jednostki organizacyjne, przedsiębiorcy, a także podmioty świadczące usługi publiczne w ramach realizacji obowiązków własnych jednostek samorządu terytorialnego nie będące przedsiębiorcami.

W ramach Priorytetu Inwestycyjnego 4.VI. Promowanie wykorzystywania wysokosprawnej kogeneracji ciepła i energii elektrycznej w oparciu o zapotrzebowanie na ciepło użytkowe:

jednostki samorządu terytorialnego oraz działające w ich imieniu jednostki organizacyjne, przedsiębiorcy, a także podmioty świadczące usługi publiczne w ramach realizacji obowiązków własnych jednostek samorządu terytorialnego a także podmioty będące dostawcami usług energetycznych w rozumieniu dyrektywy 2012/27/UE.

6)Przykładowe rodzaje projektów:

W ramach Priorytetu Inwestycyjnego 4.V. Promowanie strategii niskoemisyjnych dla wszystkich rodzajów terytoriów, w szczególności dla obszarów miejskich, w tym wspieranie zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej i działań adaptacyjnych mających oddziaływanie łagodzące na zmiany klimatu:

przebudowa istniejących systemów ciepłowniczych i sieci chłodu, celem zmniejszenia straty na przesyle;
likwidacja węzłów grupowych wraz z budową przyłączy do istniejących budynków i instalacją węzłów dwufunkcyjnych (ciepła woda użytkowa);
budowa nowych odcinków sieci cieplnej wraz z przyłączami i węzłami ciepłowniczymi w celu likwidacji istniejących lokalnych źródeł ciepła opalanych paliwem stałym;
likwidacja indywidualnych i zbiorowych źródeł niskiej emisji pod warunkiem podłączenia budynków do sieci ciepłowniczej.

Działania te powinny być prowadzone w koordynacji z realizacją projektów z zakresu modernizacji energetycznej budynków prowadzących do zmniejszenia zapotrzebowania na ciepło i chłód.

W ramach Priorytetu Inwestycyjnego 4.VI. Promowanie wykorzystywania wysokosprawnej kogeneracji ciepła i energii elektrycznej w oparciu o zapotrzebowanie na ciepło użytkowe:

budowa przyłączeń do sieci ciepłowniczych do wykorzystania ciepła użytkowego wyprodukowanego w jednostkach wytwarzania energii elektrycznej i ciepła w układach wysokosprawnej kogeneracji wraz z budową przyłączy wyprowadzających energię do krajowego systemu przesyłowego;
wykorzystanie energii ciepła odpadowego w ramach projektów rozbudowy/budowy sieci ciepłowniczych;
budowa sieci cieplnych lub sieci chłodu umożliwiająca wykorzystanie energii cieplnej wytworzonej w warunkach wysokosprawnej kogeneracji, energii odpadowej, instalacji z wykorzystaniem OZE, a także powodującej zwiększenie wykorzystania energii wyprodukowanej w takich instalacjach.

7)Zgłoszone projekty zostaną poddane ocenie przez Ministerstwo Gospodarki we współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pod kątem możliwości ujęcia w Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego 2014-2020+ celem umożliwienia ubiegania się o dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Pliki do pobrania:
https://www.europa.um.warszawa.pl/aktualnosci/nab-r-propozycji-projekt-w-komplementarnych-do-uj-cia-w-strategii-zit

  • autor: Monika Kosakowska, data: 2015-02-11
  • -

Zapraszamy na emisję Wieści z Mazowsza

W najbliższą środę (11.02.2015 r.) zapraszamy na emisję materiału dotyczącego teledysku promującego społeczność Gminy Nadarzyn(https://www.youtube.com/watch?v=QXPHwDyYEa4&feature=youtu.be). Początek 17.50 – Wieści z Mazowsza (powtórka w sobotę o godz. 7.50). Archiwalne i bieżące odcinki programu dostępne są na stronie TVP Warszawa: http://www.tvp.pl/warszawa/magazyny/wiesci-z-mazowsza 

  • autor: Monika Kosakowska, data: 2015-02-10
  • -

Spotkanie Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Chełmońskiego”

W dniu 10 lutego br. w sali konferencyjnej UG Nadarzyn spotkali się Burmistrzowi,  Wójtowie  i Przewodniczący Rad Gmin zrzeszonych w Stowarzyszeniu LGD „Ziemia Chełmońskiego”  oraz zaproszeni goście (władze samorządowe  tych gmin, które zainteresowane są współpracą ze Stowarzyszeniem). Podczas spotkania podsumowano wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2007-2014 wraz z projektami, które udało się wspólnie zrealizować. Uczestnicy zapoznali się również z założeniami  do nowej strategii  zaplanowanego na najbliższe lata „ Nowego Leadera 2014 -2020”.

  • autor: Monika Kosakowska, data: 2015-02-10

Informacja - rekrutacja do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

Rekrutacja  dzieci  na  rok  szkolny  2015/2016  do  publicznych  przedszkoli  oraz  oddziałów  przedszkolnych  przy  szkołach  podstawowych  na  terenie  gminy  Nadarzyn ,  odbywać  się  będzie  w dniach   1-31  marca  2015  roku.

Szczegółowe   informacje  na  ten  temat,  znajdują  się  w  Regulaminach  Rekrutacji, które     wraz  z  załączoną  dokumentacją będą  do  pobrania  przez  rodziców/ prawnych  opiekunów,        ze  stron  internetowych  poszczególnych   placówek oświatowych od dnia 16 lutego 2015 r.  Poniżej znadują się aktywne linki, wystarczy kliknąć w wybraną placówkę:

Przedszkola:
Przedszkole w Młochowie ul. Źródlana 1, tel. 22 729 90 19
Przedszkole w Nadarzynie ul. Sitarskich 2, tel. 22 729 81 70
Przedszkole w Wolicy ul. Przedszkolna 2, tel. 22 729 81 65

Szkoły Podstawowe:
SP Kostowiec, im. św. S. Kostki; F. Dymman 5, tel. 22 729 91 69
SP Młochów, ul. Mazowiecka, tel. 22 729 91 40
SP Rusiec, ul. Osiedlowa 72, tel. 22 729 81 97
SP im. bł. ks. B. Markiewicza w Woli Krakowiańskiej, tel. 22 729 91 81

Jednocześnie  informujemy, że  nie  będzie   naboru  do  oddziału  przedszkolnego  tzw.  ,,zerówki”  przy  SP.  Nadarzyn.  Funkcjonowanie  w/w  oddziału  jest  zawieszone. 

Natomiast  od  września  2015  roku  działalność  rozpocznie  oddział  przedszkolny  w  Ruścu  ul.  szkolna  20,  który  będzie  Filią  Publicznego  Przedszkola  w  Młochowie. Wszelkich  informacji  dotyczących  działalności  tego  oddziału  udziela  Dyrektor przedszkola  w  Młochowie.

Maria Jaworska
samodzielne stanowisko ds. oświaty
tel. 22 729 81 85 w. 190
fax 22 729 81 75

  • autor: Monika Kosakowska, data: 2015-02-10

NOK

Prace remontowo-modernizacyjne w NOK

Rozpoczęły się prace remontowe i modernizacyjne w  zabytkowego budynku tzw. Zajazdu, w którym mieści się Nadarzyński Ośrodek Kultury, Biblioteka Publiczna i Straż Gminna. Prowadzone są one m.in. dzięki funduszom pozyskanym ze środków unijnych na projekt: ,, Modernizacja zabytkowego budynku Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013, Działanie 6.1 kultura ( kwota dofinansowania 497.524,81 zł.). Prace będą trwały do 15 kwietnia 2015 r.

 

Informacja dla rodziców i uczestników zajęć w NOK

W związku z powyższym w dniach 2-28 lutego br. zajęcia Taneczny Mix z Panią Pauliną Piśkiewicz oraz HIP-HOP będą odbywały się w Sali Przedszkola Publicznego w Nadarzynie, przy ul. Sitarskich 2. Zajęcia baletowe natomiast w szatni, w piwnicy.

Bardzo przepraszamy za wynikające z tego powodu utrudnienia. Jednocześnie informujemy, że remont i modernizacja NOK odbywają się w ramach projektu unijnego, z którego pokryte będzie 85% procent wydatków na ten cel. Termin przeprowadzenia prac wynika z konieczności dostosowania  się do darczyńcy – Unii Europejskiej. Prosimy o wyrozumiałość.

Kamila Michalska – Dyrektor NOK                             

  • autor: Monika Kosakowska, data: 2015-02-09

PGE – Rejon Energetyczny Jeziorna: planowane wyłączenia prądu

PGE – Rejon Energetyczny Jeziorna informuje, że od 9 do 13 lutego 2015 r. planowane są przerwy w dostawie prądu. Szczegóły w załączniku.

  • autor: Monika Kosakowska, data: 2015-02-09

Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn

Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn, we współpracy z Instytutem Książki i Czytelnictwa w Krakowie, rozpoczyna cykl spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki. Pierwsze spotkanie odbędzie się we czwartek, 19 lutego 2015, o godz. 11:00, w czytelni biblioteki (wejście od strony Rynku). Więcej informacji na plakacie poniżej lub na stronie: http://www.biblioteka.nadarzyn.pl/

  • autor: Monika Kosakowska, data: 2015-02-09
  • fot. arch. BPGN
  • fot. arch. Muzeum Dulag 121

Wykład Karola Karasiewicza „Okupacja niemiecka”

W ramach cyklu Karty Historii Muzeum Dulag 121 zaprasza na wykład Karola Karasiewicza Okupacja Niemiecka. Okres od września 1939 roku do 1 sierpnia 1944. Organizacja terroru. Zbrodnie i straty ludności cywilnej. Spotkanie odbędzie się 15 lutego 2015 r. o godzinie 15. w siedzibie Muzeum Dulag 121 przy ul. 3 Maja 8A w Pruszkowie.

Zapraszamy na dwa wykłady Karola Karasiewicza poświęcone martyrologii Warszawy 1939-1945. Ich tematem będą zbrodnie popełnione przez okupanta niemieckiego i sowieckich „wyzwolicieli”. Pierwszy z nich - Okupacja Niemiecka. Okres od września 1939 roku do 1 sierpnia 1944. Organizacja terroru. Zbrodnie i straty ludności cywilnej - dotyczył będzie polityki terroru prowadzonej przez hitlerowskie wojsko a następnie władze okupacyjne wobec ludności Warszawy od momentu wybuchu II wojny światowej i okresu oblężenia stolicy do wybuchu Powstania Warszawskiego. Omówione zostaną jej poszczególne elementy, m.in. akcje zorganizowanego terroru i eksterminacji, „Intelligenzaction”, „akcja A-B”, masowe egzekucje Warszawiaków na ulicach stolicy, na Pawiaku i w ruinach getta. Drugi wykład Warszawa w czasie Powstania Warszawskiego. Niemieckie zbrodnie na ludności cywilnej i niszczenie miasta. odbędzie się miesiąc później, 15 marca 2015 roku o godz. 15.00 w siedzibie Muzeum Dulag 121 przy ul. 3 maja 8A.

Wstęp wolny!

Karol Karasiewicz - absolwent Archeologii Śródziemnomorskiej na Uniwersytecie Warszawskim, obecnie pracuje  w  Muzeum Powstania Warszawskiego na stanowisku przewodnika w Dziale Obsługi Ekspozycji. Jest fascynatem historii okupowanej Warszawy, licencjonowanym przewodnik miejskim po Warszawie, autorem licznych spacerów tematycznych, a także wykładów dotyczących historii Warszawy i Polski. Czynnie angażuje się w działalność grup rekonstrukcji historycznej. Jego ulubionym okresem jest XVII wiek. Obecnie jego ulubionym zajęciem jest wychowywanie 2,5 letniej córki.

Muzeum Dulag121

  • autor: Monika Kosakowska

Kampania informacyjna - Urząd Skarbowy w Pruszkowie

Szybki PIT -2015
Mając na uwadze ułatwienie podatnikom dokonania rozliczenia dochodów za rok 2014 Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pruszkowie informuje o podjętych działaniach, które maja na celu dalszą promocję składania deklaracji podatkowych przez Internet.
- 7 marca 2015 r. odbędzie się Dzień Otwarty, Urząd będzie otwarty w godzinach 9.00-13.00, w ramach dnia otwartego odbędzie się szkolenie dla podatników z e-deklaracji
- w dniach 29 i 30 kwietnia 2015 r. do godziny 18.00 wydłużone zostają godziny pracy Urzędu;
- w sali obsługi Urzędu Skarbowego w Pruszkowie funkcjonuje punkt pomocy systemu e- deklaracje, gdzie w asyście pracownika urzędu można wysłać dokumenty drogą elektroniczną.
Dla zainteresowanych mieszkańców powiatu pruszkowskiego odbędą się także spotkania informacyjne w trakcie których będzie można uzyskać pomoc przy wypełnianiu i wysyłaniu zeznań podatkowych drogą elektroniczną. :
- 14 lutego 2015 r. Galeria Brwinów;
- 19 lutego 2015 r. godz. 18.00 - Miejsce spotkania - siedziba Spółdzielczego Domu Kultury przy ul. Hubala 5 w Pruszkowie;
- 12 marca 2015 r. godz. 18.00 - Miejsce spotkania - siedziba Spółdzielczego Domu Kultury przy ul. Hubala 5 w Pruszkowie;
- 26 marca 2015 r. Godz. 17:30 - Miejsce spotkania - OSP w Brwinowie przy ul. Pszczelińskiej 3.
- 13 -15 marca 2015 r. Galeria Brwinów

Dyżury pracowników Urzędu Skarbowego  dla mieszkańców Gminy Nadarzyn odbędą się w Bibliotece Publicznej Gminy Nadarzyn, Pl. Poniatowskiego 42:
- 10 marca 2015 r. ( wtorek) w godzinach od 10.00 do 15.00,
- 07 kwietnia 2015 r. ( wtorek) w godzinach od 10.00 do 15.00,
- 21 kwietnia 2015 r. ( wtorek) w godzinach od 10.00 do 15.00.

źródło: http://www.is.waw.pl/Index.htm?office=18

  • autor: Monika Kosakowska, data: 2015-02-06

Halowy turniej piłki siatkowej

Zapraszamy na Halowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Zastępcy Wójta GMINY NADARZYN,  w dniu 28 lutego 2015 r. (sobota),start godz. 9.00, w Hali Sportowej przy ul. Żółwińskiej 41 w Nadarzynie. Przewidziano nagrody rzeczowe, dyplomy oraz statuetki.                       

Regulamin:
1. Ilość drużyn 9.
2. Drużyny występują w składach 6 - osobowych.
3. Gramy w trzech grupach A, B i C po trzy drużyny w grupie każdy z każdym do dwóch wygranych setów, trzeci do 15-stu.
4. Po grach w eliminacjach zespoły grają w następującej kolejności:
- Drużyny, które zajmą pierwsze miejsce w grupach ABC, zagrają o miejsca I-III.
- Drużyny, które zajmą drugie miejsce w grupach ABC, zagrają o miejsca IV-VI.
- Drużyny, które zajmą trzecie miejsca w grupach ABC, zagrają o miejsca VII-IX.
5. Zawody prowadzić będą sędziowie z PZPS.

Zgłoszenia drużyny do turnieju dokonać u p. Bogdana Malinowskiego
Hala sportowa ul. Żółwińska 41 osobiście lub tel/fax : 739-90-18
e-mail: goshala@op.pl
Termin zgłaszania drużyn do dnia 23.02.2015r.
Wpisowe do turnieju wynosi 200 zł –płatne w dniu zawodów.

PROGRAM TURNIEJU:
08.15-08.30 - PRZYJAZD ZESPOŁÓW
08.40 - ODPRAWA TECHNICZNA ZESPOŁÓW
09.00 - 12.00 - GRY ELIMINACYJNE
11.00 - 11.15 - OTWARCIE TURNIEJU
12.00 - 14.45 - GRY O MIEJSCA I-IX
15.00 - UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE TURNIEJU

Bogdan Malinowski - Kierownik hali GOS


 

 

  • autor: Monika Kosakowska, data: 2015-02-23

Uczniowie klasy sportowej - spotkanie z Mistrzami

Uczniowie klasy sportowej Gimnazjum w Nadarzynie przy okazji specjalistycznych badań w Pruszkowie odwiedzili w grudniu na treningu przygotowujących się w tym czasie do MŚ w Katarze w BGŻ Arena naszych szczypiornistów. W efekcie piłkarze ręczni wracają z brązowym medalem w drodze, do którego pokonali m.in. aktualnych Mistrzów Świata , Europy i medalistów ostatnich IO. Mamy nadzieję ,że to spotkanie i sukces "ręczników" natchnie naszą młodzież do odnoszenia "samych sukcesów".

Dariusz Zwoliński

  • autor: Monika Kosakowska, data: 2015-02-04
  • fot. arch. Gimnazjum
  • fot. arch. Gimnazjum
  • -

Płacę podatki, tam gdzie mieszkam

Przypominamy o akcji „Płacę podatki tam gdzie mieszkam”. Szczegółowe informacje dotyczące tego jak zapłacić podatek jeśli adres zameldowania podlega pod inny urząd skarbowy niż wskazuje to adres zamieszkania znajdą Państwo pod adresem:

http://www.nadarzyn.pl/219,place-podatki-tam-gdzie-mieszkam.html

Szczegóły dotyczące informacji podatkowej znajdują się na stronie: www.is.waw.pl/Index.htm?office=18

  • autor: Joanna Czarnecka, data: 2015-02-03

Banery

Stopka

Autorskie prawa majątkowe do zdjęć i artykułów umieszczonych na niniejszej stronie przysługują Gminie Nadarzyn.
Nie mogą być one rozpowszechniane ani powielane w żadnej formie bez jej zgody.
Deklaracja Dostępności

Projekt i wykonanie | extranet
powered by netadmin 7.25

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.